Benzema ta harrojë Pichichin, Messi sërish shënon dhe Barça po fiton

Benzema ta harrojë Pichichin, Messi sërish shënon dhe Barça po fitonJuly 19th, 5:50pmJuly 19th, 5:50pmGazeta ExpressFutbollËshtë mbyllur pjesa e parë e ndeshjes me Alaves dhe Barcelona.
Barcelona është duke tentuar ta mbyllë sezonin me kokën lar, pasi humbi betejën me Real Madridin për titull.
Derisa kjo ndeshje vlen vetëm sa për statistika për Barcelonën, për Messin ka vlerën e Pichichit, pasi po lufton për çmimin e golashënuesit më të mirë në Spanjë.
Ai ka shënuar gola tashmë në fitoren që Barça po e merr 3-0, edhe Ansu Fati e ka gjetur rrjetën bashke me Luis Suarez.
Messi tashmë ka shkuar në 24 gola në La Liga, tre më shumë se Karim Benzema të cilit i duhet një ndeshje brilante dhe së paku 3 gola sonte kundër Leganes nëse e dëshiron këtë çmim për herë të parë në karrierë. /Gazeta Express/
© 2020 Gazetaexpress.com

Read more

Lautaro e ka ndarë mendjen, nuk i intereson Man City – ëndërron vetëm Barcelonën

Lautaro e ka ndarë mendjen, nuk i intereson Man City – ëndërron vetëm BarcelonënJuly 19th, 5:37pmJuly 19th, 5:36pmGazeta ExpressFutbollLautaro tashmë ka vendosur, dëshiron ta veshë fanellën e Barcelonës.
Sipas AS, Lautaro Martinez do ta refuzojë ofertën e Manchester City për ta realizuar ëndrrën, të luajë në Camp Nou me fanellën e Barcelonës.
Lautaro kishte klauzolë 111 milionë euro, por tashmë ka kaluar për këtë vit dhe klubet që e duan duhet të bisedojnë direkt me Interin dhe për këtë Mn City menjeherë është hedhur në sulm.
Por, AS raporton se Lautaro nuk dëshiron të dëgjojë për asnjë klub tjetër, ai e ka ndarë mendjen dhe ëndrra e tij është të luajë te Barcelona me Lionel Messin.
Martinez do të mbushë 23 vjet muajin e ardhshëm dhe tashmë ka shënuar nëntë gola në 17 paraqitje për Argjentinën.
Këtë edicion, me Interin, ai e ka gjetur rrjetën 18 herë në të gjitha garat, derisa ka dhuruar edhe gjashtë asiste. /Gazeta Express/
© 2020 Gazetaexpress.com

Read more

Publikohet sondazhi i ri: Joe Biden me epërsi dyshifrore ndaj Donald Trump

Publikohet sondazhi i ri: Joe Biden me epërsi dyshifrore ndaj Donald TrumpJuly 19th, 4:09pmJuly 19th, 4:48pmGazeta ExpressInstantSipas sondazhit të realizuar nga televizionit “ABC News” dhe gazeta “Washington Post”, kandidati për president të Shteteve të Bashkuara nga radhët e Partisë Demokratike, Joe Biden, ka epërsi të konsiderueshme ndaj presidentit të tanishëm dhe rivalit të tij, Donald Trump.
Në bazë të rezultatit të këtij sondazhi, Joe Biden e gëzon përkrahjen e 55 për qind të votuesve të regjistruar, ndërsa Donald Trump e ka përkrahjen e vetëm 40 për qind të tyre, shkruan “CNN”, transmeton Gazeta Express.
Epërsia e ish-nënpresidentit amerikan është më e qartë në pjesët periferike, ku është duke marrë përkrahje historike për demokratët.
Sipas sondazhit të televizionit “ABC News” dhe gazetës “Washington Post”, Biden është duke udhëequr 52 për qind me 43 për qind në mesin e votuesve të zonave periferike.
Biden ka dalë i pari në sondazhe edhe më herët. Në bazë të një sondazhi tjetër..

Read more

Hazard nuk fshehët: “Ky është sezoni më i keq në karrierën time”

Hazard nuk fshehët: “Ky është sezoni më i keq në karrierën time”July 19th, 4:33pmJuly 19th, 4:33pmGazeta ExpressFutbollEden Hazard e ka pranuar, viti i parë në Real Madrid nuk ka qenë aspak siç ai ka menduar.
Përveç kësaj, belgu thotë se ky sezon është më i keqi në karrierën e tij.
Eden ka shënuar besoni apo jo vetëm një gol për Realin, ai ka vuajtur nga dëmtime të shumta, por do të punojë shumë që sezonin tjetër të tregojë çka është në gjendje të bëjë.
“Viti im i parë ka qenë shumë i keq”, u shpreh Eden, që verën e vitit 2019 u ble nga Chelsea për 100 milionë euro.
“Këtë vit, kolektivisht kemi fituar La Ligën, por unë në nivel individual mesiguri kam pasur sezonin më të keq në karrierë”.
Sido që të jetë, Eden në vitin e parë në Madrid tashmë ka fituar dy trofe, Superkupën e Spanjës dhe La Ligën.
Tani do të luftojnë për Champions League, edhe pse do ta kenë të vështirë pasi në ndeshjen e parë kanë humbur 2-1 nga Manchester City. /Gazeta Express/
© 2020 Gazetaexpress.com

Read more