Tonali ‘i thotë po Interit’

Interi po punon për ta transferuar të talentuarin, Sandro Tonali.

Interi ka një garë të fortë me Juventusin për Tonalin, por Corriere dello Sport raporton se Interi është o gatshëm të shtyjë edhe më shumë për negociatat.

Sipas kësaj gazete, 20 vjeçari gjithashtu është i hapur për t’u transferua në Milano.

Interi është rrugës për të përgatitur situatën ashtu siç ndodhi me Nicolo Barellan verën e kaluar, një ndër mesfushorët më premtues në Itali.

Në mënyrë që të arrinin shifrën e 50 milionë eurove që kërkonin për Barellan, Interi e mori në huazim për 12 milionë euro, me 25 milionë të tjera i obliguar për ta blerë dhe 13 milionë bonuse.